Eyfel Kulesi Tipi Dil Bağı - Eyfel Kulesi Tipi Ön Dil Bağı - Eiffel Tower Type Tongue Tie - Eiffel Tower Type Anterior Tongue Tie

 

Eyfel Kulesi Tipi Dil Bağı (Eiffel Tower Type Tongue Tie)

Dil bağı ile ilgili yeni bir bilgiyi sizlerle paylaşmak isterim.

Ön dil bağlarının bir kısmı, alt kesici dişlerin olduğu (alt diş eti bölümüne ya da alt alveolar ridge bölümüne) iki demet halinde bağlanabilir ve şekil olarak önden Eyfel Kulesi görünümü ortaya çıkabilmektedir.

 

Eyfel Kulesi Tipi Dil Bağı - Eyfel Kulesi Tipi Ön Dil Bağı - Eiffel Tower Type Tongue Tie - Eiffel Tower Type Anterior Tongue Tie

Dil bağı ile ilgili yeni bir bilgi olan bu konu ile ilgili olarak yurtdışı forum sitelerinde %40-60 arası ön dil bağları arasında Eyfel Kulesi tipi dil bağına rastlandığı konuşulmaktadır. Konu ile ilgili yeterli bilimsel çalışma yok ancak, bu şekilde alt dişlere ulaşan dil bağlarına bağlı olarak, alt dişlerde zaman içerisinde ayrılma ortaya çıkabileceği eski kynaklarda mevcuttur. Bu tarz dil bağı olan hastalarda, dil altına ve alt dişlere yakın olmak üzere iki ayrı kesi ile dil bağı ameliyatı yapmayı tercih ediyorum.

 

Önden bakıldığında Eyfel Kulesi' nin alt bacakları, ön dil bağının en ön ve alt kısmı ile oldukça birbirine benziyor. Bu şekilde dil bağı olanlar ilerleyen dönemde, "Eyfel Kulesi Tipi Dil Bağı", "Eyfel Kulesi Tipi Ön Dil Bağı", “Eiffel Tower Type Tongue Tie” ya da “Eiffel Tower Type Anterior Tongue Tie” olarak sınıflandırılabilir.

Eiffel Tower görsel kaynak linkleri >> Eiffel Tower / Eiffel Tower PNG Transparent Images